Львівщина достойно тримає першість серед областей України й має потужний потенціал для подальшого розвитку. Деякі факти залишаються непізнаними не лише приїжджим, але й корінним галичанам.
1. Потужний освітянський потенціал: Львівщина у 2015 році посіла І місце в Україні за кількістю найрозумніших вступників, які набрали 400 балів під час ЗНО. Підготовку спеціалістів з вищою освітою здійснюють 44 самостійні навчальні заклади І-IV рівнів акредитації.
2. Львівщина – перша в Україні за рівнем зростання надходжень плати за землю: темпи приросту плати за землю в області складають 44%.
3. Львівська область – лідер в Україні за чисельністю селян: сільське населення Львівщини налічує майже 991 тисячу осіб, це 39% від всього населення регіону.
4. Львівщина - логістичний хаб з Азії в Європу: зараз триває будівництво залізничного двоколійного Бескидського тунелю на перегоні Бескид-Скотарське у Карпатах.
5. Львівська область є скарбницею історичних пам’яток України: на державному обліку перебуває 8440 пам’яток архітектури, історії та археології, з них 816 пам’яток національного значення.
6. Львівщина – серед кращих в Україні у спорті: лише у 2015 році на території області відбулось 285 офіційних спортивних заходів з олімпійських та неолімпійських видів спорту: 22 – міжнародних, 70 – всеукраїнських та 193 – заходи обласного рівня. Відтак до складу національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту увійшли 747 спортсменів Львівщини.
7. В області існує 400 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема державний природний заповідник «Розточчя», 33 заказники, ботанічний сад Львівського національного університету ім. І. Франка, 240 пам’яток природи, 55 парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, 61 заповідне урочище.
8. Значний потенціал для розвитку гірськолижного туризму: в області діють гірськолижні курорти Волосянка, Карпатські полонини, Орявчик-Звенів, Плай, Розлуч, Сколе, Славське, Тисовець, побудовані веломаршрути, є великі лісові масиви.
9. Унікальні у світі природно-рекреаційні ресурси: лікувальні мінеральні води, лісові, ландшафтні, гідрологічні об'єкти для лікування й оздоровлення - в області діє 106 відповідних закладів (санаторії, пансіонати, будинки відпочинку, бази та установи 1-2 денного перебування, 2 санаторних комплекси). Лікувальні торф'яні грязі представлені родовищами Шкло та Немирівським.
10. За останні кілька років Львів став одним із передових центрів інформаційних технологій в Україні та Східній Європі. Це найбільш перспективне місто для розвитку аутсорсингу в галузі ІТ-індустрії: понад 50 компаній, 10 тис працівників, 150 000 000 доларів отримує Львів від ІТ-галузі.
Немає коментарів:
Дописати коментар